o

Staň se dobrovolníkem!

Máte čas hodinku až dvě týdně a chcete je smysluplně využít a poznat nové lidi? 30 % lidí v ČR má zkušenosti s dobrovolnictvím.

Chceš-li i Vy zažít ten úžasný pocit, když pomůžete někde, kde je to potřeba a kde Vaši pomoc ocení, staňte se naším dobrovolníkem a vyberte si z osmi našich programů.

 

Jaké programy nabízíme?

 

Nejprve si domluvíte schůzku s jednou z našich koordinátorek (napiš nám přes Kontaktní formulář, do textu můžete připsat, jaký program se Vám líbí), která Vám řekne více a pozve Vás na základní výcvik dobrovolníků (zpravidla v sobotu od 9:00 do cca 14:00 hodin).

 

Po výcviku s Vámi podepíšeme Smlouvu o dobrovolnictví, pojistíme Vás a domluvíme s Vámi první návštěvu v zařízení, které jste si zvolil/a.  Pokud na první návštěvě vše dopadne dobře a program se Vám bude líbit, můžete začít docházet pravidelně.  Po celou dobu budete v kontaktu s koordinátorkou Vašeho programu a budete zván/a na pravidelné a povinné supervize dobrovolníků s odborným supervizorem (cca 1x až 2x do roka).  Dále pořádáme i tzv. „intervize“, které vede koordinátorka. S dobrovolníky se setkáváme i při dalších neformálních akcích, jako například piknik či společné výlety. Našim dobrovolníkům nabízíme i různá školení a semináře, která by jim mohla pomoci v jejich činnosti.

 

Aktuální nabídka seminářů

 

Zhruba jednou za dva roky také pořádáme slavnostní předávání cen Křesadlo těm dobrovolníkům, kteří jsou nominování kladenskými neziskovkami pracujícími s dobrovolníky a vybráni porotou složenou z jejich zástupců.

 1. Šárka Schönfeldová
  8.11.2013 at 9.16

  Dobrý den,ráda bych se stala dobrovolnicí v programu Dětský úsměv…mnohokrát Vás prosím o zaslání bližších informací,bude-li to možné…s upřímným pozdravem Šárka Schönfeldová.

  Reply
  • admin
   17.11.2013 at 20.26

   Vážená paní Schönfeldová,

   velmi nás těší Váš zájem stát se dobrovolníkem. V programu Dětský úsměv je však v tuto chvíli bohužel stop stav na přijímání nových dobrovolníků. Pokud budete mít stále zájem, ozvěte se na konci roku či po Novém roce. Můžeme Vám také nabídnout jiné programy, ve kterých můžete pomáhat dětem. Jedná se o program Pět P či Dobrovolníci pro rodiny s dětmi. Pokud byste měla zájem o tyto programy, můžete kontaktovat přímo koordinátorkou Šárku Melenovou na e-mailu melenova@dckladno.cz.

   Hezký den
   Tereza Libecajtová

 2. Hana Vargová
  21.11.2013 at 14.04

  Dobrý den,
  ráda bych se zapojila do Dobrovolnického centra. Je to prosím možné a co pro to mám případně udělat?
  Děkuji a zdravím.
  Hana V.

  Reply
 3. Eliška Lahodná
  20.5.2018 at 15.04

  Dobry den, rada bych se stala současti dobrovolnického centra a pomahala tak ostatním.
  Co pro to mam udělat? je mi 17 let.. zajímalo by mě na jakem programu mate volno či jsou všechny plné.
  děkuji

  Reply
  • DCK
   21.5.2018 at 9.37

   Dobrý den, děkujeme Vám za zájem. Budeme rádi, když napíšete e-mail na kovacsova@dckladno.cz či zavoláte na tel. +420775287546, kde s paní ředitelkou dohodnete podrobnosti.
   S pozdravem Tomáš Jůza

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *