`

Kdo je dobrovolník?

Zaujala Vás myšlenka stát se dobrovolníkem, ale nevíte, co od toho čekat a co to znamená?

 

Podívejte se, kdo je dobrovolník a co dobrovolnictví znamená ze zákona a jaké má výhody, Pak si prohlédněte nabídku našich programů. Pokud Vás něco zaujalo, napište nám třeba e-mail, nebo zavolejte a rádi si s Vámi o všem popovídáme a zodpovíme Vaše dotazy.

 

 1. SA (anonymizováno administrátorem webu)
  9.9.2013 at 9.44

  Dobrý den, uvažuji o tom přidat se do Vašich řad. Četla jsem o hostitelské péči pro děti z dětských domovů, která mě velice zaujala. Psala jsem z tohoto důvodu na sociální odbor Kladno. Pí. Oliveriusová mi sdělila, že pokud nejsem „napojena“ na konkrétní děcko, byla by možná vhodnější forma přes Vás. Proto se na Vás obracím s dotazem, zda je možné se stát dobrovolníkem ve Vašich řadách v programu Dětský úsměv, případně uvažuji nad programem Senior. Co by bylo nutné k tomu, abych mohla nějakou formou některému dítěti pomoci ? Děkuji

  • admin
   9.9.2013 at 12.19

   Dobrý den,

   velmi nás těší Váš zájem o dobrovolnictví a děkujeme Vám za Vaši zprávu. Pro to, abyste se mohla stát dobrovolníkem, musíte absolvovat „motivační pohovor“ s koordinátorkou Vámi zvoleného programu (pokud byste chtěla působit ve dvou programech, stačí absolvovat jeden pohovor) a dále se zúčastnit Základního výcviku dobrovolníků. Nejbližší termín tohoto výcviku je naplánován na tuto sobotu 14. 9. od 9:00 hodin v prostorách našeho centra. Tento výcvik je zpoplatněn částkou 150,- Kč.

   Váš dotaz jsem přeposlala paní Andree Poppové, která je koordinátorkou programu Dětský úsměv. Paní Poppová Vás bude kontaktovat ohledně výše zmíněné schůzky a dalších podrobností.

   Ještě jednou děkujeme za Váš zájem a přeji hezký den

   Tereza Libecajtová
   webmaster
   místopředsedkyně rady sdružení