Naše programy

Dětský úsměv

Činnost dobrovolníků v tomto programu spočívá v individuální docházce za dětskými klienty v Dětském centru Kladno a na Stochově a v Dětském domově v Ledcích.

 

Pes kamarád

Jedná se o dobrovolnický program založený na principu canisterapie, který u nás funguje již od roku 2005. Význam slova canisterapie se dá vyjádřit jako terapie psem. Jedná se o pozitivní působení psa na zdraví člověka prostřednictvím jejich interakce.

 

Senior

Program „Senior“ je realizován Dobrovolnickým centrem Kladno již od roku 2003 a v současné době probíhá v Domově pro Seniory Kladno Fr. Kloze, Domově Švermov, v Domově důchodců Unhošť, Smečno, Rakovník, Slaný, Beroun a Buštěhrad.

 

Pět P

Pět P je volno-časový program postavený na principu dobrovolného vztahu mezi dítětem z níže uvedené cílové skupiny a dospělým dobrovolníkem. Zkratka názvu Pět P určuje hlavní činnosti v programu: Podporu, Přátelství, Péči, Pomoc a Prevenci.

 

Terénní dobrovolníci

Základem daného programu je spolupráce dobrovolníka s jedním klientem, který není umístěn v žádném zařízení. Dobrovolník umožní klientovi aktivizaci, bude pro klienta „rušičem“ stereotypu a pomůže mu např. i v orientaci v novém prostředí supermarket, magistrát apod., což je pro mnohé seniory a lidi s postižením nepřehledné i nepříjemné místo.

 

Dobrovolníci v Garcu

Program „Dobrovolníci v Garcu“ je realizován Dobrovolnickým centrem Kladno v Geriatrickém a rehabilitačním centru Kladno – GARC. Tento program zde již v minulosti probíhal a po několikaleté pauze došlo v roce 2014 k jeho obnovení.

 

Dobrovolníci pro rodiny s dětmi

Program „Dobrovolníci pro rodiny s dětmi“ je v Dobrovolnickém centru Kladno realizován od počátku května 2010. Hlavním principem programu je dobrovolnická práce se skupinkou dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Dobrovolník za dětmi dochází 1x týdně přibližně na 2 hodiny.

 

Dobrovolníci v Masar. nem. Rakovník

Tento program funguje v rakovnické nemocnici, konkrétně na oddělení LDN, od roku 2009. Spočívá především v individuálních návštěvách dobrovolníků u klientů na pokoji, kdy dobrovolníci mají k dispozici materiály pro práci s klienty, jako jsou křížovky, bloky, knihy a jiné kancelářské a výtvarné potřeby. Především se ale jedná o povídání si, což klientům často chybí.

 

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi

Sociální služba Pět P je registrována v Dobrovolnickém centru od roku 2007 jako sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi. Touto službou je reagováno na potřeby dítěte ve věku od 6 do 15 let a jeho rodiny, která je ze sociálně znevýhodněného prostředí, nachází se v tíživé životní situaci a potřebuje pomoc a podporu.
S klienty pracujeme terénní i ambulantní formou. Při ambulantním poskytování služby mají klienti (nejčastěji zákonní zástupci zapojených dětí) možnost společně se sociálním pracovníkem řešit nastalou situaci, hledají společně řešení a možnosti pomoci. Tyto individuální intervence probíhají v rozmezí 30 min až 2 hodiny, podle potřeb klientů.

 

Žiju s handicapem

Program Žiju s handicapem je realizován Dobrovolnickým centrem Kladno jako nejnovější dobrovolnický program od roku 2018 a v současné době probíhá v Zahradě, poskytovateli sociálních služeb, v Dobromysli Beroun, v Penzionu Klubíčko Vráž a ve Vítej, o. p. s. Je určen všem klientům se zdravotním, mentálním či kombinovaným handicapem.
Program Žiju s handicapem významným způsobem přispívá ke kvalitnějšímu a spokojenějšímu životu klientů těchto zařízení. Vede k jejich aktivizaci, zlepšení motorických schopností, paměti, logiky, řeči, pomáhá při nácviku reakcí v běžných denních situacích.

 

Dobrovolníci v Památníku Lidice

Podstatou programu jsou různé kulturní, vzdělávací, pietní a jiné aktivity dobrovolníků v Památníku Lidice.

 

V případě jakýchkoli dotazů neváhejte napsat na náš Facebook: Dobrovolnické centrum Kladno.

https://www.facebook.com/dckladno/photos/10158459010463494

Najdete nás také na na Adrese: Cyrila Boudy 1444 272 01 Kladno

Těšíme se na vás!

 

 

2 komentáře u „Naše programy“

 1. Dobrý den,

  Chtěla bych se zapojit do programu Pět P.
  Prosím o bližší informace, co k tomu potřebuji a jaké jsou požadavky.

  Přeji hezký den
  Eliška Zoubková

  1. Dobrý den, děkujeme za váš zájem. Přeposílám vám kontakt na vedoucí programu Pět P.
   Bc. Kateřina Vostatková
   tel.: +420 774 874 144 
   e-mail: vostatkova@dckladno.cz

   V případě dalších dotazů se obraťte na náš Facebookový profil ,,Dobrovolnické centrum Kladno“.
   https://WWW.FACEBOOK.COM/DCKLADNO/
   Děkujeme, ať se vám daří!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *